Vydanie 02.2013


V hoteli Carlton pribudli dve nabíjacie stanice pre elektromobily od ZSE

Peter Ševce,
projektový manažér ZSE

Budúcnosť ekologickej dopravy závisí vo veľkej miere od vybudovanej infraštruktúry. ZSE ako priekopník v oblasti elektromobility už niekoľko rokov pomáha rozširovať sieť nabíjacích staníc pre vozidlá, ktoré jazdia na elektrinu. Súčasťou unikátneho projektu sa nedávno stal aj hotel Carlton.

Výborná lokalita a nonstop prístup

Inštaláciou dvoch ekologických nabíjačiek poskytol hotel pridanú hodnotu nielen svojim zákazníkom, ale aj širokej verejnosti. Zároveň obohatil bratislavské Staré Mesto o nadštandardnú službu, ktorú ocenia mnohí priaznivci a majitelia elektromobilov.

„Inštalácia nabíjacích staníc vo verejných parkovacích domoch a garážach je v súčasnosti najlepšia cesta, ako rozšíriť možnosti nabíjania elektromobilov na Slovensku. Na takýchto miestach zákazníci, prirodzene, očakávajú túto službu. A preto sa to ukazuje ako ideálny koncept pre mestá a spôsob, ako sa dá efektívne pokryť veľká časť dopytov po nabíjaní. Sme radi, že hotel Carlton rozmýšľa podobne ako my a že medzi nami došlo k vzájomnej spolupráci,“ hovorí Peter Ševce, projektový manažér ZSE.

Nabitie auta počas návštevy Starého Mesta alebo počas obchodného stretnutia

Carlton má vo svojej verejnej garáži nainštalované nabíjacie stanice typu wall-box s výkonom 3,7 kW a do 22 kW. Môžu ich využívať nielen hostia hotela, ale aj verejnosť, pričom nabíjanie elektromobilu je zahrnuté v cene parkovania. Ide primárne o pomalé nabíjanie striedavým prúdom. Jedno plné nabitie elektromobilu trvá takmer 6 hodín, ale v závislosti od typu vozidla a kapacity batérie je nabitie možné aj za približne 2,5 hodiny. Obe nabíjačky sú kompatibilné s autami Nissan, Peugeot, Citroën, VW, BMW, Mitsubishi, Mercedes a Renault.

„Našim zákazníkom a klientom sa snažíme ponúkať aktuálne technológie, preto sme inštaláciu nabíjacích staníc poňali ako veľmi rozumnú investíciu,“ hovorí Matej Sojka, zástupca hotela Carlton.

Máte aj vy odvážne ciele? Staňte sa súčasťou unikátneho projektu.
Aké výhody na vás čakajú?

  • Prispejete k rozvoju ekologickej dopravy na Slovensku a v Európe.
  • Pomôžete rozšíriť európsku sieť nabíjacích staníc pre elektromobily.
  • Podporíte zníženie závislosti od fosílnych palív.
  • Vaši obchodní partneri, domáci či zahraniční, jazdiaci na elektromobile, ocenia možnosť nabitia batérie priamo v areáli vášho hotela alebo firmy.

Bonus od ZSE navyše

K novej nabíjacej stanici od ZSE vám na týždeň zadarmo požičiame ekologický a tichý elektromobil.

V prípade záujmu o inštaláciu nabíjacej stanice alebo o bližšie informácie obráťte sa, prosím, na:
Peter Ševce, projektový manažér ZSE, peter.sevce@zse.sk