Vydanie 02.2013


Editoriál

Milí obchodní partneri,
rád by som vás hneď na úvod potešil pozitívnou správou. Na budúci rok očakávame nižšie ceny dodávky elektriny a k výhodnejším cenám vám ešte ponúkneme aj dodatočné zľavy z ceny dodávky elektriny a široké portfólio doplnkových služieb.

Zároveň by som vám chcel v mene celej ZSE poďakovať za vašu dôveru. Cítime veľkú zodpovednosť voči miliónu našich zákazníkov, ktorí sa na nás denne spoliehajú. Veď vďaka elektrine fungujú tisícky výrobných aj nevýrobných podnikov v regiónoch, desiatky nemocníc, inštitúcií alebo škôl. Vážime si každého z vás a to je hlavný dôvod, prečo pristupujeme k rizikám spojeným s nákupom elektriny zodpovedne. Chceme byť pre vás aj naďalej stabilným dodávateľom, ktorý vám dokáže garantovať dodávku elektriny za výhodné ceny aj v dlhšom časovom horizonte.

Nedávno uplynuli dva roky odvtedy, čo sme oficiálne vstúpili na trh s druhou komoditou, s plynom. Dôvodom bolo prirodzené rozširovanie nášho komoditného portfólia a potreba poskytovať vám – zákazníkom pridanú hodnotu nielen vo forme oboch komodít, ale aj komplexných doplnkových služieb. Váš záujem odoberať elektrinu aj plyn od jedného overeného dodávateľa nás stále presviedča o tom, že tento náš krok bol správny.

Dobrých správ nie je nikdy dosť, preto pridávam ďalšie. Rozširujúcou sa ponukou doplnkových služieb zameraných na energetickú efektívnosť sa snažíme pokryť vaše každodenné potreby. Snažíme sa tiež, aby ste sa k týmto službám mohli dostať čo najvýhodnejšie. Čerstvou novinkou je revízia plynových zariadení, ktorú Vám ponúkame so zľavou 30 %. Odporúčame vám nezabudnúť na kontrolu plynových zariadení a spotrebičov, pretože je to vaša zákonná povinnosť, vďaka ktorej môžete predísť rôznym rizikám. V rámci vynoveného ZSE Klubu sme pre vás pripravili atraktívne zľavy na tepelné čerpadlá, kotly, sušiče rúk, ohrievače vody, na služby autoservisu či pneuservisu a množstvo iných výhod.

Ako jeden z lídrov na energetickom trhu sa snažíme pôsobiť zodpovedne v oblasti životného prostredia aj pri rozvoji regiónov. Projektom Živá energia prispievame na projekty, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie na Slovensku, majú za cieľ zlepšenie energetickej efektívnosti a zlepšujú výskum v environmentálnej oblasti. Za päť rokov fungovania Živej energie sa nám podarilo podporiť takmer 60 ekologických projektov v celkovej hodnote 300 000 EUR.

Želám vám príjemné čítanie

Mgr. Juraj Krajcár
predseda Predstavenstva a riaditeľ obchodu ZSE